Stavební CAD projekt
 

Soutěžní projekt


Projekt: Národní bruslařský stadion - Velký Osek
Firma: Ing.arch. Arnošt Navrátil, architektonický ateliér
Soutěžící: Prof.Ing.arch. Arnošt Navrátil CSc, Ing.arch. Jan Linhart
Kategorie: Architektura a stavební projekt
Popis projektu:

Stavba je nadměstského významu s celoročním a každodenním provozem. Je koncipovaná pro širokou nabídku sportovních a sportovně rekreačních programů. Základní funkce, které podmiňuje rozměry, plochy a standard haly je umělá ledová dráha pro rychlobruslení dělky 400m a 2 hokejové hřiště s rozměry 60mx30m. Standard a vybavení, včetně kapacity diváků, umožňují pořádání vrcholných světových soutěží v rychlobruslení. Rozměry ledové plochy poskytují kromě toho širokou škálu možností pro další rekreační sporty a jejich trénink, včetně bruslení pro veřejnost a školy. Haly tohoto typu jsou využívány pro různé společenské a kulturní akce, výstavy apod.

Součástí komlexu je hotel(***), propojený s halou. Spojení obou funkcí není vzájemně provozně podmíněno, takže hotel může poskytovat všechny standardní služby, bez jakékoliv závislosti na hale.

Stavba v konečném efektu nabídne pracovní příležitosti pro obyvatele Velkého Oseku a její provoz a užívání se stane inspiračním zdrojem pro podnikatelskou činnost v obci a regionu.

Vizualizace: neoVISUAL
Graitec